UMÍÍÍÍÍÍ….č.46 od Jerryho

8. března 2006 v 18:15 | Kárči |  Akce
Bludovská Trampská Porta byla skvělá…
V sobotu 4.března 2006 proběhl v Bludově již šestnáctý ročník "Oblastního kola Trampské Porty". Již v přípravném období této soutěže jsme byli mile překvapeni zájmem kapel o účast v této soutěži. Z přihlášených dvaceti soutěžících se nakonec soutěže zúčastnilo devatenáct a toto množství zapříčinilo, že se celá akce protáhla skoro na šest hodin. Moderátor Josef Sandy Nosek sestavil pořadí soutěžících tak, aby celé vystoupení mělo spád a zaujalo diváky během celé soutěže. Jeho průvodní slovo vtipně a fundovaně vyplňovalo prodlevy kdy se soutěžící nazvučovali.
Soutěžní klání bylo zahájeno "Vlajkou", kterou zazpíval přerovský Špunt a pak již přicházeli soutěžící jeden za druhým. Byli zde skupiny, které se pravidelně zúčastňují bludovského klání a to 16 strun a šmytec ze Šternberka, Alibaba z Horky nad Moravou, Arrest z Bruntálu, Tomáš Hrabal a spol z Bruntálu, La Města z Bruntálu, Můjgrass z Bruntálu, Přátelé z Olomouce, Pupkáči z Lipníka nad Bečvou, Špunt z Přerova a T.H.S. Brzdaři z Olomouce. Jako nováčci u nás vystoupili: Hubertus z Uničova, Chat botté z Olomouce, Kelt grass band ze Stránského, Kentaur z Albrechtic u Rýmařova, Šolc Jiří a syn z Hluboček, The Šůtrs z Přerova, Vejbloudi z Horní Loděnice, Zbořec ze Šumperka a Náhoda z Němčic nad Hanou. Úroveň soutěžních vystoupení byla hodnocena ze strany porotců, diváků i samotných soutěžících velmi vysoko. Porota měla těžkou úlohu v rozhodování a já osobně jsem jim vůbec nezáviděl. O přízeň diváků nejvíce soupeřili Vejbloudi a Kelt grass band. Nakonec "Kelťáci" u diváků zvítězili a to hlavně svým osobitým energickým přednesem a výběrem skladeb.
Něco po dvacáté hodině konečně porota vydala své rozhodnutí a tak Sandy společně s pořadateli mohli vyhlásit výsledky a dekorovat vítěze. Jak již bylo řečeno, cenu diváka získal Kelt grass band, uznání poroty již druhý rok obdrželo trio 16 strun a šmytec a v hlavní soutěži si ceny rozdělily skupiny z Přerova a okolí. Třetí místo Pupkáči, druhé místo Špunt a první místo The Sůtrs. Do Ústí nad Labem jedou tedy ve dnech 23. a 24.6.2006 skupiny The Šůtrs a Špunt, aby se pokusily probojovat do "Mezinárodního finále". Všichni jim přejeme , aby zahrály co nejlépe a do finále se probojovaly.
Po skončení oficiální části, jak to bývá zvykem sesedli se v přísálí soutěžící, organizátoři i porotci, aby si společně zazpívali a sdělili si své dojmy. Zpívalo se hodně dlouho.
Letošní šestnáctý ročník "Oblastního kola" je již za námi a podle názorů mnoha zúčastěných byl vydařený díky velkému zájmu muzikantů a dobré organizaci. Dovolte mi, abych závěrem poděkoval všem soutěžícím, porotě, moderátorovi Sandymu Noskovi, mistru zvuku Láďovi Švestkovi, paní Divišové za Kulturní dům v Bludově a v neposlední řadě všem pořadatelům z Jesenické oblasti České tábornické unie. Tak ahoj v Bludově na Trampské Portě v roce 2007.
Za organizátory Kárči
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama