Historie 1 - The Šůtrs - Začátky - Hot Club Brdy

6. ledna 2006 v 11:07 | Karel "Kacer" Jačko |  Histrorie
Kapela má za sebou pár roků a tak raději zavčasu napíšu něco o jejím vzniku z mého pohledu. Vzhledem k tomu, že si datumy moc nepamatuji, je možno konstatoval, že vznik kapely je možno datovat do doby mého odchodu z Pupkáčů Lípník (to si také nepamatuji kdy přesně) tedy někdy v létě roku 2002
Kořeny tototo uskupení jsou ale asi hlubší a byly založeny uskupením Stavěči a Bouráci tedy partě kamarádů, kolem Friga, kteří stavěli a bourali dětské tábory a jezdili na další společné akce jako Ťutínkov, úklid Helfštýna a pod.
Původně jsem chtěl toto uskupení založit především s Frigem a na jeho krásných písničkách, ale Frigo to již na začátku v zásadě vzdal a od té doby se pořád kolem nás pohybuje jako kamarád a stálý host pro mejdany všeho druhu, pokud si zrovna nehraje na abstinenta nebo hypochondra.
Tak se stalo, že prvními členy kapely byli:
  • Laďa "Šutr" Vašek - nesmělý hráč na mandolínu a výborný na kontrabas a zpěvák jen po 10 pivech a 5 rumech;
  • Hanka Hopová - mnou již dlouhodobě obdivovaný ženský hlas, který by mohl mít i na Superstár;
  • Stanik KOGA Hradečný - s pěkným vysokým hlasem, který dovede zvládnout i kytaru a basu;
  • Karel "Kačer" Jačko - tedy já, na kterého spadlo jako tradičně kapleníkování, vymýšlení repertoáru a hraní na kytaru a zpívání.
Tedy jedna z fotek, kde jsme pohromadě:
Alternativně se pořád počítalo také, že se přidají:
  • Lenka "Tráva" Trávničková - s nádherným hlasem, který se ideálně doplňuje s Hančiným. Navíc Tráva umí i na kytaru a basu. Ale bohužel vstoupila do armády a život ji odvál až do Pardubic.
  • Luboš "Frigo" Fridrich - ten v době zakládání také odjel jako vojenský policista do Kosova a tak nakonec s námi hraje, jak bylo výše uvedeno, jen pohostinsky;
To co si pamatuji přesně, že první oficiální zkoušky na festival ve Skaličce v roce 2002 byl ve zkušebně, kterou Frigo domluvil v hranických kasárnách a tak mi dodnes zbyla plastová propustka.
První název kapely, pod kterým vystoupila na festivalu trampské písně 13-15.září 2002 ve Skaličce u Hranic byl HOT CLUB BRDY. Tento název jsem si na krátkou dobu prosadil jako poctu uskupení Hot Club de Paris, kde hrál v minulém století akustický jazz Django Reinhard, z jehož repertoáru vybírám jazzové standardy pro jejich potrampštění. Ve hře byl na začátku ještě název Bouráci pro reflexi způsobu vzniku, ale po Frigově předčasném ukončení členství, jsem mu tuto jeho značku ponechal.
Až následně zejména po reklamacích Hanky, že by nás mohli považovat, při neznalosti této historie , za teplé trampy, jsem přistoupil na změnu. Po Laďovi Vaškovi jsem kapelu navrhl pojmenovat úderně The Šůtrs a to kupodivu prošlo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama